Redukcja cellulitu – lipoliza iniekcyjna

Mezoterapia igłowa z użyciem specjalnego koktailu jest skuteczna w walce z cellulitem. Poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych, co prowadzi do ogólnego ujędrnienia skóry i usunięcia efektu pomarańczowej skórki.

Mezoterapia igłowa cellulitu różni się od tradycyjnej tym, że leki podawane są głębiej, aż do tkanki podskórnej. Mezokoktail zawiera fosfatydylocholinę. Zabieg wykonuje się z użyciem kremu znieczulającego. W zależności od nasilenia objawów zabieg powtarza się kilka razy.

Metoda jest skuteczna w stosowaniu terapii łączonej wraz z peelingami oraz drenażem limfatycznym, endermologią. Przy stosowaniu różnych zabiegów mezoterapię wykonuje się na końcu.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu wykonuje się szereg drobnych nakłuć za pomocą cienkiej igły na wybranym obszarze. Substancje lecznicze podane są do tkanki podskórnej.

Ostrzykiwaną okolicę znieczula się używając leku w kremie. Ślady po zabiegu widoczne są od kilku godzin do kilku dni, są możliwe do zamaskowania.

Możliwe powikłania

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk lub krwiaki, które ustępują po kilku dniach. Zaleca się stosowanie kremów z arniką.

Zdarza się występowanie podwyższonej temperatury oraz objawów grypopodobnych. W tych przypadkach należy przyjmować paracetamol co 6 godzin 1 tabletka.

Przeciwskazania

  • ciąża i laktacja,
  • stany zapalne skóry, np. stany ropne skóry,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • tendencje do powstawania bliznowców,
  • zażywanie niektórych leków (rozrzedzające krew, antybiotyki, leki przeciwnowotworowe),

Absencja

W niektórych przypadkach może zajść konieczność pozostania przez kilka dni w domu.

Copyright Wrocław 2014